wynagrodzenia pracowników oddelegowanych – księgowość w małopolsce

wynagrodzenia pracowników oddelegowanych

Wysokość wynagrodzenia pracowników oddelegowanych

Nie od dziś wiadomo, że za granicą zarabia się więcej, a fachowcy w swoich dziedzinach są znacznie lepiej doceniani niż ci pracujący w Polsce. Z tego też względu często spotyka się sytuację, w której dochodzi do oddelegowania pracowników do zagranicznej placówki albo przedsiębiorstwa partnerskiego mieszczącego się na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Poza nim obowiązują nieco inne zasady, mniej korzystne, dlatego rzadko która firma rezygnuje z wyjazdów służbowych na rzecz oddelegowywania pracowników.

Ze względu na rosnącą popularność tego rodzaju sposobów wymiany pracowników, powstały szczegółowe wytyczne odnośnie pensji i jej wypłacania, jaka należy się pracownikowi. Przede wszystkim wynagrodzenia pracowników oddelegowanych obliczane są na podstawie stawek obowiązujących w danym kraju unijnym, nie zaś według polskich. Dodatkowo nie pracownikowi nie przysługują żadne diety, ponieważ nie jest to rodzaj delegacji służbowej. Całkowity okres oddelegowania nie powinien być dłuższy niż 24 miesiące.

Aby właściwie obliczyć wszystkie związane z tym koszty, księgowość w małopolsce zatrudnia specjalistów w swoich dziedzinach. Finanse przedsiębiorstwa pragnącego oddelegować pracowników są ściśle określane i obliczane, dzięki czemu posiada ono pełen obraz zysków i strat, jakie poniesie, jeżeli zdecyduje się na podobny krok.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

You can leave a response, or trackback from your own site.